Muzipo Kids Üçyol'dan Burak Alkaş ile Minik Yenetenek Drama Atölyesi

İzmir / Konak
Konuşulan Diller
  • Türkçe

Ebeveynler sizlere sesleniyoruz! Çocuklarınızın yeteneklerini keşfetmeye var mısınız?

Başarılı oyuncu Burak Alkaş, Muzipo Kids Üçyol Şubesinde geleceğin yeteneklerini arıyor! Burak Alkaş ile Minik Yetenekler Drama Atölyesi sadece althernas.com’da!

Satın alacağınız bu atölyede amacımız; geleceğe yön verecek çocuklarımızın duyarlı, bilinçli bireyler olmasına katkı sağlamak ve onları hayata hazırlamaktır.  Bu atölyede yaş gruplarına bağlı olarak 2 farklı sınıf olacaktır. 

İlk yaş grubu 5-8 yaş, diğer yaş grubu ise, 8-12 yaş aralığındadır. 

Ödeyeceğiniz ücret "5 AYLIK" bir programı kapsamakta olup, tüm kredi kartlarına "9 taksite" kadar imkan sağlanmaktadır. 

Her hafta Cumartesi günü düzenlenecek bu atölye için; minik yeteneklerimiz öncelik olarak bir seçmeye girecek ve yetenekleri değerlendirilecek. Drama atölyesi için uygun olarak seçilen öğrenciler sizlere bildirilecek gün ve saatte 5 ay boyunca eğitim alarak kendilerini geliştirecek, yeni davranış ve duygular öğrenecek!

Satın almadan önce detalı bilgi için lütfen arayınız. 0850 885 0 600

Drama bir düşünceyi beden diliyle, hareket ederek, devinimle anlatımdır. İçsel bir durumun, bir tasarımın, bir düşüncenin eyleme dönüşmesidir. Dramayla birey düşünür, plan yapar, organize eder ve düşüncesini eyleme dönüştürerek uygular. Bu süreçte de yaşantılar yoluyla yeni davranış ve duyguları öğrenir, deneyim sahibi olur. Böylece birey duygularını kontrol edebilme, değiştirebilme, düşüncelerini ifade edebilme, konuşarak iletişim kurabilme gibi yeteneklerini geliştirir. Kısacası çocuklarınızın geleceğe yön verecek bireyler olabilmesi için attıkları önemli bir adımdır.

Drama çocuğun dikkat, algılama, dinleme, konuşma, bedenini de kullanarak anlatma ve yorumlama gibi iletişim becerileri gelişir. Böylece çocuk kendini ve sorunlarını ifade edebilmeyi ve yorumlamayı öğrenir. Çocuğun utangaçlık ve çekingenlik gibi olumsuz duygulardan arınmasını sağlayarak çocuğunuzun daha özgüvenli bir birey olarak yetişmesine katkıda bulunur.

Drama oyun oynayarak yapıldığından soyut ve teorik olay ve kavramların anlaşılıp somutlaştırılmasına yardımcı olur. Böylece olaylar karmaşık bile olsa çocuk kolayca anlar ve yorumlar, çatışmalarla olumlu biçimde baş etmesini öğrenir. Bu kazanım, emin olun şu an gözünüz gibi baktığınız çocuklarınızın gelecek hayatında, olaylara olan yaklaşımlarını ve bakış açılarını bir hayli etkileyecek.

Drama çocuğun düş gücünü geliştirir ve zenginleştirir. Bilim ve teknolojideki buluşların, onları bulan kişilerin öncelikle düş güçlerinin bir ürünü olduğunu düşünürsek dramanın çocukların düş gücünü geliştirmesinin ne kadar önemli olduğu kolayca anlaşılacaktır. Ayrıca sanatın ve sanat eserlerinin oluşturulmasında da düş gücü olmazsa olmaz bir koşuldur. Drama, çocukların sanatçı ruh taşıyan bireyler olarak yetişmesinde de önemli rol oynar. Çocuk iyi, güzel, doğru gibi kavramları daha sağlıklı algılar ve yorumlar.

Ayrıca drama çok önemli bir öğrenme yoludur. Drama aracılığıyla çocuk, olaylar ve durumları, bunların arasındaki bağlantıları kolayca öğrenebilir. Böylece çocuğun problem çözme yeteneği gelişir ve kendi ayakları üzerinde durabilme becerisi kazanır.

Drama grupla yapılan bir etkinlik olduğundan çocuğun işbirliği yapma, sosyal ilişkiler, iletişim kurma gibi sosyal yönlerinin gelişmesine katkıda bulunur, çoğun sosyal gelişimini hızlandırır.

Yapılan etkinlerde ele alınan konuların içeriği bakımından çocukta ahlaki, milli ve manevi değerlerin gelişmesi sağlanabilir.

Drama çocukta iyi bir edebiyat deneyimi oluşturur. Ayrıca çocukta sanat eğilimlerini başlatır ve sanatı özellikle de tiyatroyu sevmesine katkıda bulunur.

Dramanın çocuğunuzun hayatını değiştirebilecek etkilerini gözler önüne serdiğimize göre, minik yetenekleri Burak Alkaş ile buluşturmanın sizce de vakti gelmedi mi?

Burak Alkaş ile Minik Yenekler Drama Atölyesi althernas.com’da, haydi çocuklar maceraya!

Bilgilendirme! Yorum yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir. Lütfen Giriş yapın.
KAPAT
1 KİŞİ | TUTAR:

Benzer Aktiviteler

Abone Ol
Bültenimize abone olarak yeni içeriklerden haberdar olabilirsiniz