İzmir'de Yamaç Paraşütü Eğitimi

İzmir / Konak

Aktivite Detayları

İzmir’de gerçekleşen Yamaç Paraşütü eğitimlerimiz, ilk 3 gün (Çarşamba, Perşembe, Cuma) akşamları, mesai saati sonrası bilgisayar başında teorik ders olarak başlar.

Daha sonra Cumartesi – Pazar tam gün Yamaç Paraşütü yer çalışması olarak devam eder. Yeteri kadar Yamaç Paraşütü hakimiyeti kazanan kursiyerlerimiz bir sonraki hafta sonu (Cumartesi - Pazar) Uçuş eğitimine götürülür. Ve kursiyer tek başına 350 metre yükseklikten uçuş yapar.

Kursumuz, Çarşamba saat 19.00'da İzmir'de bulunan ofisimizde, sınıf ortamında, bilgisayarlı teorik ders ile başlar. 3 gün süren teorik eğitim sonrasında kursiyerler Türk Hava Kurumu yönetmeliğinde yazdığı üzere bir sınava tabi olurlar. Sınavda başarılı olan kursiyerlerimiz yer çalışmasına devam etme hakkına sahip olurlar. Sınavda başarısız olan kursiyerlerimiz ile kısa bir teorik eğitim tekrarı yapılır ve tekrar sınava alınırlar.

Teorik eğitimini bitiren kursiyerlerimiz ile teorik eğitim sonrasını takip eden hafta sonu yerde kanat hakimiyeti için Yamaç paraşütü ile Bayraklı sahilinde (hava durumuna gore farklı yerlerde olabilir) çalışmalar yapılır ve tam gün olarak planlanır.

Yer eğitiminde yeterlilik sağlandığı taktirde bir sonraki hafta sonu, Manisa’da bulunan Yamaç paraşütü uçuşları için yapılmış (Çınartepe Take Off) 350 metre yüksekliğindeki uçuş tepesine uçuşa gidilir ve kursiyerlerimiz buradan tek başlarına uçuş yaparlar.

Kursiyerin eğitimi başarılı bir şekilde bitirebilmesi için minimum 7 sefer uçuş yapması gerekmektedir. Yamaç paraşütü eğitimini başarılı bir şekilde bitiren kursiyerlerimize Türk Hava Kurumu ve FAİ (Dünya Havacılık Federsyonu) onaylı Yamaç paraşütü başlangıç eğitimi (p1-p2)  sertifikaları verilir.

Hazırlanması Gereken Evraklar 

a. Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi, 

b. Adli sicil kaydı; Belge güncel tarihte E-DEVLET sistemi üzerinden alınmış olmalı, 18 yaşının altındaki kişilerden alınmaz. (Adli Sicil kaydında her hangi bir nedenden yargısı devam edenle, taksirli suçlar dışında kalan suçlardan hüküm giymiş olanlar kursa kabul edilmezler.) 

c. Kan grubu belgesi, (Ehliyet/Nüfus Cüzdanı üzerinde belirtilmiş ise yeterlidir.) 

d. Öğrenim durum belgesi; Güncel tarihte E-DEVLET sistemi üzerinden alınmış olmalı (E-DEVLET sisteminde görülemiyor ise aslını ibraz ederek, diploma fotokopisi de geçerlidir.), 

e. Taahhütname, 18 yaşını doldurmamış olanlar için ayrıca velisinden imzalı ve noter onaylı muvafakatname belgesi gerekmektedir.

f. Son 6 ay içinde çekilmiş 6 adet vesikalık fotoğraf. (2x3 cm boyutlarında)

g. Uçuş kaza sigortası; Karışıklıkları önlemek amacıyla eğitmenleriniz tarafından sizler için bankaya yatırılıp, sigorta şirketinden poliçeniz yaptırılacaktır.

h. Aile hekimliğinden ‘’Yamaçparaşüt Sporu Yapabilir.’’ ibareli rapor almış olmak. Sorumlu öğretmen gerekli görmesi halinde Tam teşekküllü bir hastaneden “Uçuş ve Atlayışa Elverişlidir” ibareli heyet raporu talep edebilir. (Bazı aile hekimleri bu raporu vermek istemeyebilir. Raporu sabah 8.30-10.00 saatleri arasında Halkapınar Spor merkezinden de ücretsiz alabilirsiniz. Gitmeden önce doktorun durumunu telefonla teyid etmekte fayda var.)

Not: Evraklar kursun ilk günü, ders öncesinde eksiksiz olarak teslim edilmedilir.

Aktiviteye Dahil Hizmetler

  • Bütün uçuşlar video kaydı olarak verilir.
  • Gerekli olan tüm ekipmanlar (yamaç paraşütü, harnes, yedek paraşüt, kask, telsiz)
  • 1 Aylık yamaç paraşütü ferdi kaza sigortası (Anadolu Sigorta tarafından yapılır)
  • Türk Hava Kurumu sertifika harç pulu
  • Uçuş tepesine Transport

İhtiyacınız Olanlar

  • Outdoor Kıyafet
  • Outdoor Bot
  • Kişisel Korunma Ekipmanları (Şapka, gözlük, güneş kremi, alerjik reaksiyona karşı önlemler, vs..)

Yorumlar (0)

Bilgilendirme! Yorum yazabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir. Lütfen Giriş yapın.
KAPAT
Konuşulan Diller
  • Türkçe
  • İngilizce
Benzer Aktiviteler
Abone Ol
Bültenimize abone olarak yeni içeriklerden haberdar olabilirsiniz

Canlı Destek

_+

Canlı Destek