Yoga & Meditasyon

Günümüzde gittikçe artışa geçen yoga ve meditasyon ruhu dinlendiren ve ruhunuzun en doğru şekilde zihninizle harekete geçmesini sağlayan ve dinginliğinizi artıran bir aktivitedir. 

Günlük hayatınızda sizlere daha bilinçli davranmanızı sağlayacak ve ruhunuzun öz varlığına ulaşması için bilinçli bir odaklanma tekniğini hayata geçiren yoga ve meditasyon sizlere kendinizin en iyi halini gözler önüne serebilmek için artık althernas.com’da!

Düzenli yapacağınız yoga ve meditasyonun vücudunuza getireceği faydaları saymakla bitmez. En önemli faydalarından biri ise sizlere bu monotonlaşmış ve stresli yaşam yolculuğunda olumlu düşünme yetisi kazandırarak zihninizin karmakarışıklığından sizleri uzaklaştırmayı hedefler.

Pozitif düşünce yönünün kuvvetlendiği ve ruh enerjisinin arttığı bu aktivitelerde kendinizi rahat hissedeceğiniz gibi vücudunuzun dinlendiğini de farkedeceksiniz. Çünkü vücudunuzda ve zihninizde oluşan her olumlu düşünce sizlere sakinlik katacak ve önemli bir ayrıntı daha, sizlere hastalıkları önleyici ve vücudunuzun güçlenmesini destekleyecek!

Meditasyona başlamadan önce kendinizi rahat ve ve huzurlu hissedeceğiniz bir ortama ihtiyacınız olacak. Meditasyon yapacağınız ortamın sizlere sakinlik katması ve rahatlık verici özelliklere sahip olması gerekmektedir. Althernas.com Yoga ve Meditasyon firmaları bu imkanları harfi harfiye sağlamakta :)

Ve işte zihninizi de susturduğunuz o anda, zihninizden geçen tüm düşünceleri susturup sadece bedeninize odaklandığınız o anda, gözlerinizi kapatın ve derin, sessiz ve aynı zamanda ağır şekilde nefes alıp vermeye başlayın. 

Bu sırada zihninize gelen görüntülerle kendinizi tamamen boşlukta hissedebilirsiniz. İşte sadece o boşluğa ve görüntülere odaklanın. Tam olarak şu an “an”dasınız. 

Tüm bedeninizi, kollarınızı, omuzlarınızı serbest bırakın ve kendinizi zihninizin egemenliğinden kurtarıp tamamen vücudunuzun hakimiyetine bırakın. 

Sizi siz yapan tüm özellikleri keşfedebileceğiniz ve ruhunuzun zihninizden ayrılıp bedeninizle buluştuğunu farkettiğiniz “an”ı yaşamak althernas.com’la artık bir tık uzakta! 

Abone Ol
Bültenimize abone olarak yeni içeriklerden haberdar olabilirsiniz