Yenişehir / Mersin

Tarih
Yenişehir ilçesi, 22 Mart 2008 günü çıkarılan 5747 sayılı Büyükşehir Belediyesi Sınırları İçerisinde İlçe Kurulması ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanuna dayanarak hukuken kurulmuş ve resmen faaliyete başlamıştır.

Coğrafya
Yenişehir, Mersin ilinin bir ilçesi olup, Güneyde Akdeniz, Kuzeyde otoban, doğuda müftü deresi, batıda Mezitli Belediyesi sınırları içinde kalmaktadır.
Yenişehir İlçesinin bulunduğu alan Mersin merkez sınırları içerisinde yer aldığından, yazları sıcak ve kurak kışları ılık ve yağışlı olan Akdeniz iklimi hüküm sürmektedir.

Neler Yapabilirsiniz?

Temiz suları ile Mersin, dalıcılara çok farklı olanaklar sunmaktadır. Dana adasının batı burnunda ters dönmüş yük gemisi dalgıçlar tarafından sık ziyaret edilen batıklar arasındadır. Kurt burnu, Fok burnu, kuzey batısında batık bir adanın bulunduğu Dana adası, büyük amphoraların yer aldığı Sıncak Koyu Mersin'in ilginç dalış noktalarıdır. Dalış noktaları her türden dalış seviyesine uygun. Gerek sualtı güzellikleri gerekse temizliği heyecan verici bir dalış deneyimi sunuyor.

 

Abone Ol
Bültenimize abone olarak yeni içeriklerden haberdar olabilirsiniz