Snowboard

Kış mevsiminin en gözde aktiviteleri arasında yer alan Snowboard, adrenalin tutkunları için seçkin bir spor. Bir Snowboard sporcusunun karizması herkes tarafından kabul edilmiş bir fenomen. Türkiye’nin en gözde kış turizmi merkezlerinden Davraz’da yapılan Snowboard aktiviteleri sayesinde herkes kar üzerinde heyecan dolu unutulmaz anlar yaşayabilir. 

 

Kimler Snowboard yapabilir?

Kendi fizik gücüne ve kayma yeteneğine güvenen herkes Snowboard yapabilir. İyi bir kondisyonla yapılması gereken Snowboard sırasında vücudun doğru şekilde kullanılması oldukça önemli. Vücut hareketleriniz ve aldığınız pozisyonlar Board’a yön vermek için kullandığınız enstrüman konumunda. Daha önce Snowboard yapmayanlar için Board kullanımına dair eğitimlere katılmak doğru olacaktır. Dengede kalma, kızaklama ve durma gibi eğitimlerle çok daha heyecanlı bir Snowboard deneyimi yaşayabilirsiniz. 

 

Snowboard yaparken nelere dikkat edilmesi gerekir?

Heyecan ve adrenalin tutkunları için snowboard saygın bir aktivite. Kısa bir eğitimden sonra karın üzerinde özgürce kaymanın ve düşmenin tadını çıkarabilirsiniz. Snowboard’u bu kadar eğlenceli kılan özellik sadece kaymak ya da artistik hareket değil, aynı zamanda düşmek de onun önemli bir parçası. Bu yüzden ilk önce güvenli düşüşü öğrenmeniz oldukça mantıklı! Güvenli bir board yapabilmek için özel olarak üretilen kayak kıyafetleri de önemli. İlk defa kayacakların daha basit parkurlarda denemeler yapmaları eğitim ve güvenlik açısından olmazsa olmaz.

 

Snowboard heyecanı sizi bekliyor!

Kış iş hayatı temposunun en fazla olduğu mevsim. Yoğun çalışma hayatı içerisinde kendinize zaman ayırmanız ve stresten kurtulmanız hiç süphesiz sizi daha mutlu biri yapacaktır. Hayata biraz mola vermenin bir mevsimi yok. Bunun için yeni şeyler öğrenmek, gezmek ve çeşitli aktivitelere katılım göstermek en iyi ilaç. Kış turizmi denince akla gelen sporlardan Snowboard ile yoğun çalışma hayatının yaşattığı yorgunluğu atabilir ve rutin hayatın sorunlarından bir nebze uzaklaşabilirsiniz. 

Türkiye’nin en iyi merkezlerinden biri olan Davraz’da, harika bir heyecanı sizlere sunan snowboard aktivitesini çok daha güvenli ve eğlenceli dakikalar geçirerek deneyebilirsiniz. 

Heyecanı, adrenalini ve tutkuyu bembeyaz bir doğada yaşamak Snowboard’la katlanarak büyüyen bir keyfe dönüşüyor.

Abone Ol
Bültenimize abone olarak yeni içeriklerden haberdar olabilirsiniz