Serik / Antalya

Eski çağlardaki ilk yerleşim yerlerinden olan Aspendos ve Sillyon Antik Kentleri Serik ilçesinin tarihi güzelliklerinin temellerini oluşturmaktadır. Bu iki antik kentteki yerleşim yerleri arası mesafeli olduğundan dolayı bu bölgeye ‘Seyrek’ denilmiş fakat daha sonra ismi Serik halini almıştır.

Serik ilçesinin doğal yeşilliklerinin en güzel sebebi burada yaşayan yerli halkın tarımla uğraşmasından kaynaklıdır. Domates ve karpuzun en lezzetlilerinin yetiştiği Serik, tarım konusunda kendi yerli halkı dışında dışarıdan birçok tarımla ilgilenen kesime de iş olanağı sağlamaktadır. 

Hem tarım hem de turizm faaliyetlerinin yürütüldüğü, özellikle Belek, uluslararası alanda adını duyurmuş ve artık bir marka haline gelmiş lüks otellerin, muhteşem güzellikte plajlara sahip, tarihe ışık tutan ve birçok medeniyete ev sahipliği yapmış onlarca antik kentin bulunduğu, doğal güzelliklerin muhteşem atmosferle buluştuğu, tatilcilerin uğrak noktası bir yöre.

Akdeniz ikliminin getirdiği koşullara uygun olarak daha İlkbahar'da tatil sezonunu açarak çiçeklerle süslenmiş bir çok mekanı görebileceğiniz ve tarihin keşfine varabileceğiniz bir konumda bulunan Serik, son yıllarda değerini kat be kat artırarak yerli ve yabancı turistlerin ilk uğrak noktası olmayı başarmış durumda. 

Her bütçeye uygun konaklayabileceğiniz yüzlerce mekana sahip olması dışında sahil şeridinin temizliği ve tarıma elverişli yapısının getirdiği güzelliklerle de anılarak konumunu her geçen gün daha da ileriye taşımaktadır. 

Ayrıca Serik'te sadece gezip görmekle kalmayıp spor etkinliklerine de katılım gösterebilirsiniz. Serik'in o doğal havasında golf oynayabilir ya da binlerce ton maviyi içinde barındıran serin sularında su sporları aktivitelerini deneyimleyebilirsiniz. 

Dilerseniz Serik yollarında unutulmayacak maceralara yelken açabileceğiniz Jeep Safari turlarına katılabilir, tatilinizi nefes kesen bir macerayla süsleyebilirsiniz.

Althernas.com ailesi olarak süzler için özel olarak hazırlanmış Serik'te Jeep Safari turlarımızı satın alabilmek için https://althernas.com/hobby-jeep-safari/antalyada-hobby-jeep-safari-keyfi tıklayabilirsiniz. 

Hem tatilinizin tadını çıkarın hem de althernas.com'la macerayı yakalayın!

Abone Ol
Bültenimize abone olarak yeni içeriklerden haberdar olabilirsiniz