Seferihisar / İzmir

Türkiye’nin ilk “Citta Slow” yani “Sakin Şehir” ünvanına sahip Seferihisar ilçesi İzmir’in güneybatı ilçelerinden biridir. Özellikle sahil kasabası olan Sığacık ile meşhur olan bu ilçe topraklarinda en eski yerlesim yeri Teos Antik Kenti olup tarihi milattan önce 2000 yıllarına kadar gitmektedir. İlçe aynı zamanda pek çok dizi ve filme sahne olmuştur. Çağan Irmak’ın en meşhur filmi olan “Babam ve Oğlum” burada çekilmiştir. 

İlçede gezilecek yerler arasında yazımızın girişinde de bahsettiğimiz Teos Antik Kenti, Kanuni Sultan Süleyman’ın Rodos Seferine hazırlanmak üzere Teos Antik Kenti’nden getirttiği taşlar ile yeniden onarılıp deniz üssü olarak kullanılan Sığacık Kalesi, pazar günleri kaleiçine kurulan yerel ürünler pazarı, tamamen gönüllülerden oluşan sanatçılar, akademisyenler, araştırmacı ve düşünürler tarafından oluşturulup desteklenen Nesin Matematik Köyü, Bademler Tiyatrosu, Tiyatro Medresesi gibi bölümlere sahip Doğa Derneği yine bu ilçededir. Masmavi denizine girmek için ise Ürkmez, Akvaryum, Akarca, Ekmeksiz ve Sığacık Akkum plajlarını tercih edebilirsiniz.

Seferihisar Sığacık Aktiviteler Neler? 

Her şeyin yavaş aktığı bu şehirdeyseniz ve kanınız biraz hızlı akıyor da eğlenceli bir şeyler yapmak istiyorsanız tam size göre harika aktiviteler de mevcut. Soğacık’ta Sualtı dalışı yapabilir hatta isterseniz 1-2-3 yıldız sualtı dalış eğitimi bile alabilirsiniz. “Yok hayır ben denizin üstünde olmak istiyorum” derseniz onun için de size Windsurf eğitimi, Kitesurf eğitimi alabilir veya isterseniz 30-45 dakika içerisinde temel bilgilerle SUP olarak da bilinen Stand-up Paddle öğrenebilir, karadan ulaşamayacağınız koylara, deniz kenarından 2-3 saatlik harika safariler eşliğinde gidebilir, eğlencenin doruklarına ulaşabilirsiniz. 

Eğer siz de bu aktivitelerden birinde yerinizi ayırtmak isterseniz, son 48 saate kadar iptal ve kredi kartına vade farksız taksit seçenekleri ile satın almak için aşağıdaki aktiviteleri inceleyebilir veya daha fazla bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

Abone Ol
Bültenimize abone olarak yeni içeriklerden haberdar olabilirsiniz