Paintball

Paintball günümüzde en çok tercih edilen outdoor aktiviteleri arasında.

Macera, heyecan, korku, mücadele, taktik ve adrenalini bir araya getiren Paintball bir grup aktivitesi olduğu için de tercih sebebi… Bir savaş simülasyonu olan Paintball'u bu kadar eğlenceli kılan faktör ise elbette çocukken oynadığımız hayali bir oyunu gerçek bir platforma taşıması.

Nasıl Ortaya Çıktı?

İki arkadaşın birbirleriyle şakalaşmaları sonucu ortaya çıkan Paintball’un doğuşundaki en büyük etmen boya dolu yumuşak küreler atan  tabancalar. Bu tabancalar aslında ormanlarda kesilmesi gereken ağaçları işaretlemek için üretilmiş. Bob Gurnsey ise bu tabancalarla birbirimize zarar vermeden ateş edebildiğimizi keşfetmiş ve bugün küresel bir oyun haline gelmiş olan Paintball'un doğmasını sağlamış.

Nasıl Oynanır?

Paintball’da içlerinde boya olan yumuşak toplar atan havalı tabancalar kullanılıyor ve bu topların özel olarak dizayn edilmiş bir alanda, rakip takımın askerlerine isabet etmesi gerekiyor. Vurulduğunuzda oyun dışında kalıyorsunuz. Doğru strateji ve beceri oyunun sonunda sahada takımınızın kazanmasını sağlayan etkenler oluyor. Günümüzde Paintball’u ister rakip takımın tüm üyelerini vurana kadar, ister karşı tarafın bayrağını ele geçirene kadar oynamak mümkün.

 

Ekipman

Paintball’da kıyafetler ve koruyucular çok önemli.tüm oyuncuların yüzünde koruyucu bir maske oluyor. Tabancalar ise çeşitli biçimlerde tasarlanmış... Silahlardan sıktığınız mermilerin içindeki boyalar doğada kısa süre içerisinde çözünebilir olarak üretiliyorlar.

Paintball geniş açık alanlarda oynanabildiği gibi isabet oranının sonucu belirlediği kapalı salonlarda da oynanabiliyor. Oyun alanında genel olarak araç lastiği, hurda araba, varil, siper, çeşitli materyallerden yapılma barikat gibi elemanlar bulunuyor. Bu elamanlar oyun parkuruna saklanma, nişan alma, görünmeden hareket edebilme gibi eylemleri gerçekleştirilebilmeniz için yerleştiriliyor. Doğada oynadığınız oyunlarda ise bu elemanların yanında ağaç, kaya, çukur gibi doğal elemanlar kullanılıyor.

Stress Atmanın En Eğlenceli Yolu

Henüz denemediyseniz arkadaşlarınızı organize edip en yakınınızda bulunan bir Paintball merkezine doğru yola çıkabilirsiniz. Havalı silah ve kıyafetler, rengarenk boyalar, adrenalin ve taktik dolu bir dünyayla tanışmak ve günün bütün stresini üzerinizden atmak için daha fazla vakit kaybetmeyin.

Paintball'a ulaşmak şimdi althernas.com'la çok daha kolay...

Abone Ol
Bültenimize abone olarak yeni içeriklerden haberdar olabilirsiniz