Muratpaşa / Antalya

Kentin en eski yerleşim yeri olması nedeniyle Muratpaşa’nın tarihi aynı zamanda Antalya’nın da tarihidir.Muratpaşa adını, yapım tarihi 1570 olan Muratpaşa Camii’ne de adını veren Karaman Beyi Murat Paşa’dan almaktadır. Mülki alanı 92 kilometrekare olan Muratpaşa 8 bin 804 hektarlık alana sahiptir. 20 kilometre sahil kıyı şeridi bulunmaktadır.

Görülmesi Gereken Yerler?

Doğal güzelliğe sahip Muratpaşa ilçesi görülmesi gereken yerlerdendir. Eski bir yerleşim yeri olan Muratpaşa ilçesinde Roma, Selçuklu, Beylikler ve Osmanlı devletine ait çok sayıda tarihi yapı bulunmaktadır.

Tarihi ve doğal güzelliğe sahip Kaleiçi semtinde tarihi güzelliğe sahip Antalya Oyuncak Müzesi, Hadrian Kapısı, Yivli Minare Camii , Kesik Minareli Camii ve Antalya Saat Kulesi bulunmaktadır. Bu tarihi yerleri ziyaret etmeden geçmemek gerekir.

Peki, harika tarihi ve doğal güzellikleri ziyaret ettiniz başka ne yapabilirim dediğinizi duyar gibiyiz.

Antalya'nın eşsiz mavilikleri sizi çağırıyor!

Sualtının sessiz dünyası size sadece bir adım uzaklıkta. Huzur, macera, eğlence ve keyfi bir arada bulmak isterseniz size sualtının mükemmel dünyasını sunuyoruz. Antalya Muratpaşa ilçesinde harika dalış sualtı dalış deneyimi için sayfamızı ziyaret ediniz.

 

Abone Ol
Bültenimize abone olarak yeni içeriklerden haberdar olabilirsiniz