Kuşadası / Aydın

Kruvaziyer gemi turizminin Türkiye’deki en ünlü merkezi olan Kuşadası genel olarak İzmir’e bağlı bilinse de aslında Aydın’a bağlıdır. Aktivitesi bol, eğlence ve gece hayatı çok renkli, heyecanlı bir tatil geçirmek istiyorsanız Kuşadası tam size göre. Davutlar ve Güzelçamlı gibi iki doğa harikasını da içinde barındıran Kuşadası ünlü Kadınlar Plajına da ev sahipliği yapıyor. Kuşadası Efes Antik Kenti ve Meryem Ana Evine yakınlığıyla tarih turizmini sevenler içinde bir cazibe merkezi. İki ören yerine de her gün turlar düzenleniyor. Kuşadası’nın yakın olduğu yerlerden biri de son yılların en gözde köylerinden olan Şirince Köyü. Şarap tatmak ya da sadece Şirince’nin güzel sokaklarında dolaşmak için tercih edilebilir. Kuşadası sınırları içinde yer alan Dilek Yarımadası Milli Parkı ise muhteşem denizi ve doğası ile mutlaka ziyaret edilmeli.

Kuşadası’nda yapılacak aktiviteler arasında en gözdesi Scuba Diving. Rebreather da denilen, Kapalı Devre Dalış Sistemi olarak bilinen aktivite ile sualtında çok rahat bir nefes alma deneyimini Kuşadası’nda yaşayabilir ve sualtı canlı hayatının keyifini konforlu bir şekilde çıkarabilirsiniz. Bunun için sadece kısa bir eğitimden geçmeniz gerekiyor. Daha sonra ise kendinizi sualtının gizemli dünyasına bırakabilirsiniz.

Scuba Diving: Suyun altındaki renkli ve farklı yaşamı keşfetmeye yardımcı olan Scuba Diving, eşsiz bir yolculuk için suyun derin zenginliğini sonuna kadar dalış tutkunlarına sunuyor. Tüplü Dalış ile heyecan verici bir yolculuğa çıkartan Scuba Diving, Kuşadası’nda tüm donanımlarıyla birlikte eğitmenler eşliğinde yapılabiliyor. İster günlük dalışlar için ister bröveli bir dalgıç olmak için dalış eğitim merkezleri Kuşadası’nda mevcut.

Abone Ol
Bültenimize abone olarak yeni içeriklerden haberdar olabilirsiniz