Köyceğiz /

Narenciye bahçeleri arasında, yeşil ve mavinin birleşerek huzurun renklerini oluşturduğu, oksijen deposu havası ile Köyceğiz bize göre kesinlikle Akdeniz’in cennet bahçesi ünvanını hakediyor. Muğla’ya 60, Fethiye’ye ise 65 kilometre uzaktaki bu şirin kasabada turistik bölgeleri gezebilir, doğal ürünleri ile harika yemeklerini deneyebilir ve doğanın tadını çıkarabilirsiniz. Gidenlerin tamamını büyüleyen denizi, doğası, havası ve insanları ile sımsıcak bu tatil beldesine gitmek için kendinize mutlaka bir zaman ayırmalısınız. 

Rize’den sonra Türkiye’nin en çok yağış alan bölgesinde yer alan Köyceğiz, bu yağmurların da etkisin ile ziyaretçilerine eşsiz bir yeşillik sunuyor. Kafanızı nereye çevirirseniz küçük de olsa bir akarsu görebilirsiniz. Yamaçlarında ise göreceğiniz “Güvercin Yuvası” olarak da anılan Oyulmuş Mezarlar, Lahitler, Anıt Mezarlar ise tarihinin ne kadar eski olduğunu da gösterir. 

Köyceğiz’de Neler Yapılır?

Dünyada sadece 7 adet olan ayaklı göller arasında bulunan Köyceğiz Gölü tam bir doğa harikasıdır. Caretta Carettalar için bir yuvalama alanı olduğu için itina ile korunmakta olan bu gölü gezebilirsiniz. Dilerseniz de özellikle cilt ve kadın hastalıklarına iyi geldiği bilinen suları ile ve Türkiye’nin en yoğun radyoaktivitesine sahip Sultaniye Kaplıcaları’nda dinlenebilirsiniz. Ya da isterseniz Kaunos Antik Kenti gezisi ile tarihe biraz dalabilirsiniz. Akşam üzeri önce çarşısında bir tur atıp geleneksel ürünlerini inceleyebilir sonra da Ekincik Koyu’nda gün batımını izleyebilirsiniz.

Köyceğiz Aktiviteleri Neler?

Tabii ki biz de sizlere turistik pek çok aktivite ile beraber yukarıda saydığımız aktiviteler dışında kalan ve tatilinizin “heyecan, deneyim” kısmından bahsetmek istiyoruz. Sabah uyandınız, muhteşem yerel ürünlerle bir kahvaltı yaptınız, mis gibi havayı ciğerlerinize doldurdunuz ve hazırsınız! Güne Jeep Safari ile başlayıp etrafı keşfetmenin tadını çıkarabilirsiniz. Sonunda ise Çamur Banyosu ile cildinizi parlatabilir, üzerinizdeki negatif elektrikten kurtulabilirsiniz. Dilerseniz tekne turları ile beraber Sualtı Dalışları yapabilir, dalış eğitimleri alabilirsiniz. Ya da Dalaman Çayı’nda heyecan dolu 9 kilometrelik Rafting Turuna çıkabilirsiniz. 

Doğa harikası bu beldedeki aktivitelere kolayca ulaşmak, incelemek, kredi kartına vade farksız taksit seçenekleri ve son 48 saate kadar iptal opsiyonu ile yerinizi ayırtmak için hemen buraya tıklayabilirsiniz.

Abone Ol
Bültenimize abone olarak yeni içeriklerden haberdar olabilirsiniz