Kıyı traversi

Kıyı Traversi

Yüzmeyi, kayalara tırmanmayı ve yüksekten denize atlamayı seviyorsanız hepsini bir arada yaşayabileceğiniz tam size göre bir aktivite var: Coasteering olarak da bilinen Kıyı Traversi, tatil cenneti Kaş’ta nefes kesici ve keyifli anlar yaşamanız için sizi bekliyor. Triatlon’a benzeyen ve birbirinden farklı sporları bir araya getiren Kıyı Traversi yoğun bir fiziksel aktivite sunuyor.

Kıyı Traversi yapmak için öncelikle özel bir kıyafete ihtiyacınız var. Kıyı Traversi hizmeti veren aktivite merkezleri bu ekipmanı sağlıyor. Size sadece kaslarınızı çalıştırmak ve eğlenmek kalıyor.

Tırmanma sırasında herhangi bir alet kullanılmayan Kıyı Traversi’nde yolculuğunuz denizde başlıyor. Herhangi bir ip sisteminin kullanılmamasının sebebi ise tam da macerayı ortaya çıkaran şey. Tırmanırken düştüğünüzde denize düşünüyorsunuz ki aslında aktivitenin çıkış noktası da tam olarak bu.

Botlardan denize atlayan maceracılar kayalıklara ulaştığında asıl macera yani tırmanış başlıyor.  Kayaların geçit vermediği noktalarda denize atlanıyor ve bir sonraki tırmanma bölgesine yüzerek geçiş yapılıyor. Arada kaslarımızı dinlendirmek ve maceraya devam etmek için kısa molalar veriliyor. Bazı noktalarda 8 metreye kadar tırmanılan kayalardan kendinizi denize bırakmak ise macera ve eğlencenin tepe noktasını oluşturuyor.

Tırmanışın ve atlayışın her anında tecrübeli bir rehber tarafından yönlendiriliyorsunuz. Sahilden ayrıldığınız bottaki ekip Kıyı Traversi’nin her anında size eşlik ediyor. Kasları dinlendirme molaları da bu botlarda veriliyor. Dört saate kadar sürebilen tırmanma ve atlama maratonundan sonra kıyıya tüm enerjinizi atmış ve bütün gün eğlenmekten yorulmuş bir halde dönüyorsunuz. Parkurlar özel olarak seçildiği ve tırmanma sırasında denize düştüğünüz için aktivitenin riskleri de minimuma indirilmiş oluyor.

Adrenalin ve eğlencenin paket halinde sunulduğu bu aktiviteye dostlarınızla katıldığınızda gerçekten de unutulmaz bir gün geçirmeniz kaçınılmaz oluyor. Tırmandığınız kayalar ne kadar yüksek ve zorlu olursa onları aşmanın keyfi de o kadar büyük oluyor.

Bu yaz yapacağınız en eğlenceli ve en heyecanlı aktivitelerden biri olacağı şimdiden garanti olan Kıyı Traversi macerasını bir kez yaşadığınızda, bir sonraki tatil planınız için seçtiğiniz tatil beldesinde gözlerinizin bu aktiviteyi arayacak.

Zorlu bir kayanın en yüksek noktasına varıp onu yenmek ve hemen sonra kendinizi taklalar atarak denize bırakmanın keyfi ise size kendinizi bambaşka hissettirecek.

Abone Ol
Bültenimize abone olarak yeni içeriklerden haberdar olabilirsiniz