Kaş / Antalya

Kaş

Kaş Antalya’nın en güzel ve popüler mekanlarından biri. Geçmişten günümüze kadar pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmış. Çevresinde bulunan antik kentler bütün bu uygarlıklardan farklı izler taşıyor. Kaş halkı yaz aylarında geçimlerini turizm ile sağlarken kış aylarında ise coğrafyanın elverişliliği sayesinde tarımla uğraşıyorlar. Ayrıca balıkçılık da yöredeki en büyük geçim kaynakları arasında yer alıyor.

Kış ayları ılık ve yağmurluyken yaz ayları sıcak ve kurak geçiyor. Akdeniz’in diğer sahillerine göre daha serin olması ve nem oranının daha kabul edilebilir seviyelerde seyretmesi burayı en çok tercih edilen tatil yörelerinden biri yapıyor. Tercih edilmesinin bir diğer nedeni ise çok çeşitli macera ve eğlence aktivitesini bünyesinde barındırması. Yamaç Paraşütü, Scuba Diving, ATV Safari ve Jeep Safari bölgede en çok tercih edilen aktiviteler arasında yer alıyor.

Kaş'ta kafanızı yukarıya kaldırdığınızda bir renk cümbüşü ile karşılaşıyor ve havada süzülen onlarca Yamaç Paraşütünün dansını izlemeye başlıyorsunuz. Onlardan birinde olmak ve Kaş'ın muhteşem kıyılarına ve manzarasına kuşbakışı bakmak ise oldukça kolay. Deneyimli hocalar eşliğinde güvenli bir biçimde yamaçtan ilk adımınızı gönül rahatlığı ile atabilirsiniz. Türkiye’deki sayılı uçuş noktasında biri olan Kaş'ta, yeryüzünün ve denizin iç içe geçtiği enfes manzaraya aşık olacağınızı garanti ediyoruz. Yüksekliği diğer merkezlere göre biraz daha az olduğu için, Yamaç Paraşütüne yeni başlayan sporcular için de ideal bir eğitim merkezi konumunda. Kaş’ta yapacağınız unutulmaz bir tatile bir de Yamaç Paraşütü aktivitesi ekleyerek tatilin anılarınızda edinecek yerini perçinleyebilirsiniz. Asas Dağı’nın eteklerinde yer alan 650 mt yükseklikteki pist sizi bekliyor.

Kaş’ın ayrıca Türkiye’nin en iyi dalış noktalarından biri. Meis Adası yakınlarındaki Uçan Balık oldukça derin bir dalış noktası. 65 metre derinlikte 2. Dünya Savaşı’ndan kalma 3 motorlu bir İtalyan keşif uçağı enkazını barındıran bölge 30 metredeki lağos ve orfoçalarıyla da ünlü. Sualtı görüş mesafesi her zaman 30 metre ve üstünde. Eğer daha önce dalmadıysanız eğitim almak için de birçok dalış merkezine ev sahipliği yapıyor.

ATV ve Jeep Safari ise Kaş’ın sunduğu diğer aktiviteler arasında. Gün boyu süren safarilerle zorlu parkurlarda, çam ormanları arasında eğlenmek isteyenler için ATV ve Jeep Safariler keyifli vakit geçirmek için birebir. Özellikle ilkbahar ve sonbaharda yağan yağmularla birlikte yapılan turlar, safarinin en eğlenceli turları olarak biliniyor. Safari adı üzerinde, biraz kirlenmeden ve çamura batmadan yapılmıyor.

Abone Ol
Bültenimize abone olarak yeni içeriklerden haberdar olabilirsiniz