Kar Motoru

Uludağ, Kartepe, Davraz ve Palandöken gibi kayak merkezlerinin olduğu yerlerde düzenlenen Kar Motoru organizasyonlar sayesinde harika bir deneyim yaşayabilirsiniz. Kar motorları, su üzerinde giden jet ski tarzında bir motorlu araç. Kar üzerinde hız yapmayı sevenler ve Palandöken gibi kayak merkezlerindeki doğayı keşfetmek isteyenler için kaçırılmayacak bir deneyim. Uzman rehberler tarafından seçilen güzergahlar kullanılarak, hem güvenli hem de heyecanlı bir tur yapabilirsiniz.

Neden Kar Motoru turlarına katılmalısınız?

Kendisine zaman ayırmayı yaşamının olmazsa olmazı haline getirenler kış mevsiminde de tatil fırsatlarını değerlendirmeden edemezler. Çünkü onların içinde yerinde duramayan, hareketi özleyen yaramaz bir yetişkin yatar. Ve o yetişkin uyandığında artık yerinde durması imkansız hale gelir. Kar motoru da, eğlenceli ve zevkli zaman geçirmek isteyenler in mutlaka denemesi gereken bir macera.

Kimler Kar Motoru turuna katılabilir?

Hızı, heyecanı ve adrenalini seven herkes Kar Motoru turlarına katılabilir. Ancak herhangi bir sürücü belgesine sahip olmayanlar için kar motoru turlarına katılmak mümkün değil. Kar motorunu sürmek oldukça basit ve kolay. Buna rağmen bazı kurallar çerçevesinde hareket edecek olgunluğa sahip olmak gerektiğinden yaş sınırı var. Kar motoru turlarında daha önceden belirlenmiş parkurlar kullanılıyor. Aktivite sırasında yarışmak veya tur rehberinin hız ikazlarına uymamak kötü sonuçlar doğurabilir. (Tabi bu yine de heyecanlıdır!) Aynı zamanda tur rehberini takip etmek ve başka lokasyonlara sapmamak da kaybolmamak için önemle dikkat edilmesi gereken bir kural. Karlarla kaplı bir coğrafyada kaybolmak da büyük bir macera olarak görülebilir fakat sonuçları oldukça riskli olabilir.

Abone Ol
Bültenimize abone olarak yeni içeriklerden haberdar olabilirsiniz