Kapadokya / Nevşehir

Kapadokya

Kapadokya Peri Bacaları, 60 milyon yıl önce yanardağların püskürttüğü lav ve küllerin, rüzgar ve yağmur tarafından aşındırılıp şekillendirilmesiyle oluşmuş. Üzerinden geçen onlarca medeniyetin iz bıraktığı Kapadokya doğal ve tarihi bir miras durumunda. Peri Bacaları, insanlar tarafından yerleşme, sığınma ve ibadet için kullanılan yapılara dönüştürülmüş ve bunlar arasında halen kullanılmakta olan birçok mekan bulunuyor. Kapadokya ayrıca butik otelleri ile lüks ve konforlu bir tatil sunarken doğası ve tarihi ile de unutulmaz anlar yaşatıyor. Aktivitelere gelince, Kapadokya’da Balon Uçuşları, ATV Safari Turları ve Jeep Safari favori aktiviteler arasında.

Balon Uçuşları hava şartlarına göre yerden 1000 metre yüksekliğe kadar yükselerek yapılıyor ve Kapadokya’nın en çok rağbet gören aktivitesi. Balonların eski zamanları hatırlatan görüntüsü ile Kapadokya’nın eşsiz manzarası birleştiğinde olağanüstü anlar yaşamanız kaçınılmaz hale geliyor. Her anı masalsı Balon Uçuşları Kapadokya’da adeta büyülü bir hale geliyor. Yalnızca Türkiye’de değil, dünyada da Balon Uçuşu için en iyi adreslerden biri olarak biliniyor. Zamanın, hava şartları  şekillendirdiği Peri Bacaları’nı ve Kapadokya’nın eşsiz doğasını mutlaka görmelisiniz. Balon Turları 2 kişiden 24 kişiye kadar değişen kapasitede sepetlerle yapılıyor. En çok rağbet gören tur 24 kişilik turlar ancak romantik dakikalar yaşamak istiyorsanız 2 kişilik turlar tam size göre. 10 kişi kapasiteli sepetlerle yapılan turlar sayesinde ise grup olarak, sevdiklerinizle keyifli dakikalar geçirebilirsiniz.

Kapadokya, Balon Uçuşları dışında ATV ya da Jeep Safari Turları ile de gezilebiliyor. Bir kilometre yüksekten gördüğünüz Peri Bacaları’nı ATV ya da Jeep gibi eğlence ve macera dolu araçlarla gezmek, insana kendini adeta bir filmin içinde gibi hissettiriyor. Milyonlarca yılda oluşmuş eşsiz bir coğrafyada macera filmi setlerini aratmayan bir atmosferde safari yapma ayrıcalığı Kapadokya’da en üst seviyeye çıkıyor. Öyle ki tatil bittiğinde aklınız bir süre daha Kapadokya’da kalıyor.

Safariler için ister sabah saatlerini, isterseniz de öğleden sonrayı seçebilirsiniz. Kapadokya’da gün doğumu da gün batımı da olağanüstü manzaralar sunuyor. Kapadokya eşsiz yer şekilleri ve zengin tarihi ile dünyanın en farklı coğrafyalarından biri… Şimdiye kadar görmediyseniz tatil planlarınız arasına mutlaka almalısınız.

Aktiviteler

Abone Ol
Bültenimize abone olarak yeni içeriklerden haberdar olabilirsiniz