Dikili / İzmir

Ege'nin incisi İzmir'in kuzey ilçelerinden biri olan Dikili Midilli adasının tam karşısında, 40 kilometrelik bir kumsala sahip, denizi muhteşem mavilikte, el değmemiş bakir doğası, şifalı termal kaynakları ve kaplıcalarıyla ünlüdür. Birçok kültüre ev sahipliği yapmış olan ilçe, festivalleri ve kültür-sanat etkinlikleri nedeniyle bölgenin simgesi durumundadır. Dikili her yıl binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır.

Dikili’de aynı zamanda İzmir ve Bergama Pergamon Antik Kenti’ne gelen turistler için bir gümrük kapısıdır. Deniz yolu ile gelen turistler ülkemize Dikili’den giriş yapar. Dikili Antik dönemde de aynı şekilde Pergamon’un limanı konumundaydı. 

Dikili'de Neler Yapılır?

Dikili’de yılın tüm zamanında termal kaplıcalarda şifa bulabilir, mavi bayraklı serin sularında kulaç atabilir, dillere destan Bademli Koyu’nda yüzebilir, günlük turlara katılabilir, üç bine yakın bitki ve ağaç çeşidinin bulunduğu Atatürk Botanik Bahçesi’nde muhteşem bir yürüyüş yaparak zaman geçirebilirsiniz. Yine yakın mesafelerde ender güzelliklerden biri olan Nebiler Şelalesi ve etrafındaki yaşlı ağaçlarını görmek isteyeceğinize eminiz. Ayrıca ilçenin kuzey batısında yer alan 800 metre yüksekliğinde tepeye yayılmış Volkanik Karagöl ismi ile bilinen krater gölü de görmeden dönmemeniz gereken yerlerden. Muhteşem sualtı dünyası, berrak denizi ve harika kumsalı ile Kalem Adasını anlatmaya zaten kelimeler yetmez.

Türkiye’nin batısında ve deniz kıyısında olan ilçelerde en güzel şeylerden biri de şüphesiz gün batımını izlemektir! Sahildeki kafelerden birine oturup mis gibi damla sakızlı Türk Kahvesi eşliğinde güneşin batışını izleyerek Dikili’nin keyfini çıkarmayı da unutmamak gerekir.

Dikili Aktiviteleri ve Çandarlı Windsurf Eğitimi

İnsanın mutlaka en az bir kez denemek isteyeceği sporlardan biri olan Windsurf eğitimleri için Çandarlı plajındaki surf spotunu ziyaret ederek deneme eğitimlerine katılabilirsiniz. Kim bilir belki de bu sayede hayatınızın sporunu bulmuş olacak ve profesyonel windsurf sporuna yelken açacaksınızdır. Ya da dilerseniz Dikili'deki Jeep Safari ile eğlenceli dakikalar geçirebilir ve sonrasında Çamur Ilıcası’nda cildinize çok iyi gelecek olan güzel bir çamur banyosu yapabilirsiniz.  

Dikili'deki aktiviteleri, eğitimleri aşağıda da görebileceğiniz gibi tüm detaylarını incelemek, karşılaştırmak üstelik dilerseniz kredi kartına 9 taksit ve son 48 saate kadar iptal seçenekleri ile hemen satın almak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Abone Ol
Bültenimize abone olarak yeni içeriklerden haberdar olabilirsiniz