Atv Safari

ATV Safari Turu, ıssız dağ yollarında engebeleri aşmak, akarsulardan geçmek, çamurlarla mücadele etmek, kısacası doğa ve adrenalin tutkusunu bir arada yaşamak isteyenler için bire bir. Ülkemizin çeşitli noktalarında düzenlenen ATV Safari Turları, adrenalin ve doğa tutkunlarının en çok tercih ettikleri turlar arasında yer alıyor. Bodrum, Fethiye, Kaş, Kapadokya ve Ölüdeniz’de çeşitli parkurlarda düzenlenen safari turlarının hepsi farklı bir deneyim sunuyor.

Maceraya hazır olun!

Safari turu yapmamış olanlar için turlar hakkında bazı bilgiler verelim. Zorlu doğa şartları arasında yapılan safari turları toz, çamur ve suyun bir arada bulunduğu heyecanı yüksek bir tur. Ülkemizde birbirinden farklı parkurlar olduğu için zorluk dereceleri ve yaşattığı deneyimler farklı. Dolayısıyla her parkurun tadılması için seçkin turistlik bölgelere uğradığınızda mutlaka ATV Safari Turlarına da katılım gösterin. Sabahın erken saatlerinden başlayan turlara dahil edilen değişik aktivitelerle çok iyi ve unutulmaz bir gün geçirebilirsiniz. 

ATV safari turuna kimler katılabilir?

ATV tipi tekerlekli araç kullanımında dikkat edilmesi gerekenler var. Hızlı denilebilecek aracı kullanmadan önce rehberin ikazlarına kulak vermek gerekiyor. Bu tür araçları herkesin kullanmasına izin verilmiyor. Dolayısıyla safari turu için 18 yaşından büyük olmak gerekiyor. Bunun dışında adrenalin tutkunu olan herkes için safari turu yapmak mümkün.

Ülkemizde safari turları Kapadokya, Bodrum, Fethiye ve Kuşadası gibi doğasıyla meşhur turistik bölgelerde yapılıyor. Her güzergahın kendisine has dokusu ve güzellikleri sayesinde ATV Safari Turu heyecanı her bölgede ayrı bir deneyim yaşatıyor. Safari turu sırasında çok fazla hız yapmamak ve rehberi takip ederek güzergah dışına çıkmamak da önem arz ediyor. Aksi bir durumda kaybolmak veya safari güzergahındaki tehlikeli yollara sapmak söz konusu olabilir. Tabii bu da başka bir macera deneyimi anlamına gelebilir!

Abone Ol
Bültenimize abone olarak yeni içeriklerden haberdar olabilirsiniz