Alanya / Antalya

Antalya ilinin Alanya İlçesi tüm dünyada tanınmış ülkemizin en önemli turizm yerlerinden biridir. Antalya Havalimanı'na' 124 km, Gazipaşa Havalimanı'na ise 42 km uzaklıktadır. Alanya Limanı kruvaziyer turizmine de hizmet vermektedir. Tüm Akdenizde kıyı boyunca devam eden D-400 karayolu Antalya'nın Alanya ilçesinin merkezinden geçer. Alanya'dan Türkiye'nin dört bir tarafına otobüs seferleri de Alanya Otogarı'ndan düzenlenmektedir.Alanya her gelire göre konaklama imkanı sağlayan  ve butik tesislere sahiptir.

Antik çağda Pamfilya ve Klikya arasındaki bölgede kalan Alanya iki kültürden de etkilenmiştir. Anadolu Selçuklu Hükümdarlarından 1. Allaaddin Keykubat’ın (1200-1237) kaleyi kuşatması ile Türkler'in egemenliğine giren şehrin adı Alaiye olarak değiştirilmiştir. 1935 yılında Alanya'yı ziyaret eden Mustafa Kemal Atatürk ise kente Alanya ismini vermiştir.

Alanya Merkez'de mutlaka yapmanız gereken bir çok aktivite vardır diyebiliriz. Alanya Merkez'de Konaklı Pazarı'nı gezip alışveriş yapabilirsiniz. Bölgede çok fazla restoran ve alışveriş yapılacak yerler olduğundan bölgeye özgü yöresel yemekleri deneyebilir,hediyelik eşyalar satın alabilirsiniz. Aynı zamanda Alanyum Alışveriş Merkezi'nde de vakit geçirebilirsiniz.

Alanya Merkez'in gece hayatı da oldukça hareketlidir. Dans, müzik ve eğlencenin merkezi olan Alanya, gece hayatıyla tüm stresinizi üzerinizden alacaktır.

Alanya Merkez'de plajların tadını çıkarabilirsiniz. Birbirinden güzel plajlarında dilediğiniz kadar yüzebilir doğa ve su sporlarıyla da ilgilenebilirsiniz. Akdenizin eşsiz maviliklerine dalabilir, yamaç paraşütüyle Alanya'yı ayaklarınızın altında hissedebilirsiniz. Bu arada Alanya Merkez'e Atv turuyla küçük bir keşif de yapabilirsiniz.

Abone Ol
Bültenimize abone olarak yeni içeriklerden haberdar olabilirsiniz