Kaş

Kaş Antalya ilinin en güzel ve en turistik mekanlarından biridir. Geçmişten günümüze kadar pek çok uygarlığa yerleşim yeri olmuştur. Özellikle de çevresinde bulunan antik kentler bu uygarlıklardan farklı izler taşımaktadır. Kaş halkı genellikle yaz aylarında geçimlerini turizm ile sağlamaktadır. Kış aylarında ise bulunduğu coğrafyanın elverişliliği sayesinde tarım ile geçinmektedirler. Ayrıca balıkçılık da bu yöredeki en büyük geçim kaynakları arasında yer almaktadır. 


Kaş’ın iklimi Akdeniz iklimidir. Kış ayları ılık ve yağmurlu iken yaz ayları sıcak ve kuraktır. Akdeniz’in diğer sahillerine göre daha serin ve nem oranı daha az olduğu için en çok tercih edilen tatil yörelerinden biridir. Tercih edilmesinin bir diğer nedeni de eğlence alanlarının çok olmasıdır. Yamaç Paraşütü, Scuba Diving, ATV Safari ve Jeep Safari bölgede en çok tercih edilen eğlenceler arasında yer almaktadır. 

Yamaç Paraşütü yükseklik korkusu olan insanların duyunca bile tüylerini ürpertirken macera severlerin vazgeçilmezleri arasındandır. Tek yapmanız gereken paraşütün sağlam olduğundan emin olduktan sonra kendinizi aşağı bırakmaktır. Belki ilk seferde korkudan gözlerinizi kapatsanız da daha sonraları güvende olduğunuzu anladığınızda manzaranın güzelliğini seyredebilirsiniz. 

Scuba Diving denizaltı severlerin vazgeçilmezleri arasındadır. Su Altı Dünyası gibi yerleri gezerken ya da su altı belgesellerini izlerken heyecanlanan keşke orda olsam diyenler için bulunmaz bir fırsat. Fakat bilinçsiz yapıldığında tehlikelere yol açabilir. Bu nedenle eğitimini almanız sizin için çok daha iyi olacaktır. Eğitimde teorik bilgi, sınav ve pratik olmak üzere üç aşama bulunmaktadır. 

ATV Safari büyük şehirlerin boğucu ve soğuk havasından sıkılanlar için en ideal eğlencedir. Dağ, bayır her türlü zorlu yollarda gidebilecek özel araçlar ile doğanın kollarına giderek temiz havayı içinize çekebilirsiniz. Şehrin kirli havasından sonra temiz hava başınızı döndürebilir fakat yarım saat içinde alışmış olursunuz.

Jeep Safari özel jeepler ile çıkılan eğlenceli bir gezidir. Önce civarlardan gezilmesi gereken yerler gezilir ardından birçok su savaşları ve farklı eğlenceler düzenlenebilir. . Akşam otele döndüğünüzde çok yoruldum fakat değdi denilecek türden eğlenceler. Özellikle de yapılan çamur banyoları sonrasında yapılan savaşlardan oldukça yorgun düşebilirsiniz. 

Abone Ol
Bültenimize abone olarak yeni içeriklerden haberdar olabilirsiniz