Fethiye

Ölüdeniz Muğla’nın Fetiye ilçesine bağlı mahallelerden biridir. Onu diğer mahallelerden ayıran en önemli özelliği 2006 yılında yapılan oylamada kumsalının Dünya’nın en güzel kumsalı seçilmesidir. Geçmişten günümüze kadar üzerinden birçok medeniyet geçmiş ve her medeniyet farklı isimler kullanmıştır. Uzak diyar ve ışık ve güneş diyarı bunlardan sadece bir kaçıdır. Ölüdeniz ismini ise suyunun çok durgun olmasından alır. Başka sularda dalgalardan denize girilemeyeceği zamanlarda bile Ölüdeniz ‘de hafif bir esinti hissedilir. 

Ölüdeniz ulaşımı en kolay tatil yörelerinden biridir. Hem kara, hem deniz hem de hava yolu ile ulaşmak mümkündür. Ayrıca barınma için birbirinden güzel oteller ve pansiyonlar bulunmaktadır. Ayrıca Ölüdeniz’ e gidilince görülmesi gereken 2 muhteşem yer vardır. Kelebekler Vadisi ve Gemiler Adası. Kelebekler vadisi kayalıklar ve ağaçlar üzerinde birçok kelebeğin yapışarak ölü bulunmasından ismini alır. Gemiler Vadisi ise geçmişten günümüze kadar pek çok medeniyete kucak açıldığının en güzel kanıtlarından biri. İçinde bulundurduğu Bizanslılara ait kiliseler ve Roma devrine ait depolar turistler için oldukça ilgi çekici. Ayrıca vaktiniz varsa Nicolas’a ait müzeleri de kesinlikle gezmelisiniz.


Ölüdeniz tatil yaparken eğlenilecek en güzel yerlerden biridir. Yamaç paraşütü, Scuba Diving, Jeep Savari ve ATV safari bu güzel eğlencelerden sadece bir kaçı. 

Yamaç Paraşütü sağlığı yerinde olan hemen hemen herkes tarafından yapılabilir. Hatta deneyerek çoğu korkulardan kurtulmak için oldukça eğlenceli olabilir. Türkiye’de 40 tane üniversite bu spor ile ilgili kulüp bulundurmaktadır. 

Scuba Diving aletler ile su altına dalıştır. Tek başına ya da eğitimsiz olarak olması oldukça tehlikelidir. Ya eğitimini almış olmanız ya da bir rehber ile birlikte yapmanız gerekir. Su altına, maviye ve su altındaki canlılara ilgisi olan herkesin ilgisini çekecek türden bir spordur.

Jeep Safari tatilin en eğlenceli aktivitelerinden biridir. Jeepler ile çıkılan yolculuklardan birçok farklı yerlere turlara gidilir. Yanınıza aldığınız su tabancaları ve gidilen yerdeki çamur banyoları ile seneye yine yapalım diyeceğiniz bir eğlence. 


ATV Safari dağ, tepe, bayır her yerde kullanılabilen özel araçlar ile çıkılan bir eğlence türüdür. Özellikle de şehrin bunaltıcı ve yoğun havasından sıkılanlar için oldukça eğlenceli olabilir. 

Abone Ol
Bültenimize abone olarak yeni içeriklerden haberdar olabilirsiniz