Çeşme

Çeşme, Eğlence Tutkunlarını Bekliyor

İzmir’in turistik noktalarından biri olan ve yaz boyunca dünyanın dört bir yanından yerli ve yabancı turisti ağırlayan Çeşme ve Alaçatı; eşsiz manzarası, masmavi denizi ve içerdiği aktivitelerle unutulmayacak bir yaz sezonu vaat ediyor. Bugüne uzanan tarihi öğeleri, kültürel mirası ve mimarisiyle dikkat çeken Alaçatı, rüzgar sörfüne oldukça elverişli olan plajları ile deniz aktiviteleri konusunda en bilinen rotalardan biri kabul ediliyor. Sörf ve çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapan Alaçatı, yapılan yöresel festivaller ve çeşitli sanatsal aktiviteleriyle birlikte ziyaretçilerine çok yönlü bir tatil planı oluşturuyor. Türkiye’nin hemen her yerinden kara ve hava yolu ile ulaşım sağlanılan, deniz yolu alternatifi de bulunan İzmir, ziyaretçilerine ulaşımda sıkıntı yaşatmıyor. 

  Çeşme - Alaçatı’da Neler Yapılır? 

İzmir tüm ilçeleriyle birlikte gezip görülesi bir şehirdir. Çeşme ise şehrin en popüler ilçelerinden biri olarak hareketli ve dinamik bir yapıya sahip olmasıyla tanınıyor. Bölgede canlı müzik, tiyatral etkinlikler, konserler ve yöresel festivallerin yanı sıra kültürel anlamda gezip görülecek birçok müze ve tarihi bina bulunuyor. Elbette Alaçatı, rüzgar sörfü ile meşhur. İşte Çeşme, Alaçatı’da yapabilecekleriniz;

Kitesurf: Yaz boyunca sunduğu iklimsel özellikleriyle mükemmel bir rüzgara sahip olan Alaçatı; uluslararası sörf turnuvalarında önde gelen merkezlerden biri halindedir. Su sporları arasında hızlı bir yükselişi olan kitesurf, rüzgarın ve şartların uygun olduğu her denizde yapılabilen eğlenceli bir aktivitedir. Alaçatı, amatör ve profesyonel herkesin kitesurf yapabileceği iklimsel özellikleriyle kitesurf tutkunlarını ağırlıyor. 

Windsurf: Sörf tahtası ve yelken ile rüzgarın gücünü kullanarak su üzerinde müthiş bir yolculuğun yapılmasını sağlayan windsurf; sadece rüzgar yardımıyla dalgaya ihtiyaç duymadan yapılan eğlenceli bir su sporudur. Türkiye’de ve dünyada rüzgar sörfünün merkezlerinden biri olan Alaçatı, Nisan ila Kasım ayları arasında en yoğun dönemini yaşayarak yerli ve yabancı sörf tutkunlarına hizmet ediyor. 

Scuba Diving: Suyun altındaki renkli ve farklı yaşamı keşfetmeye yardımcı olan Scuba Diving, eşsiz bir yolculuk için suyun derin zenginliğini sonuna kadar dalış tutkunlarına sunuyor. Tüplü dalış ile heyecan verici bir yolculuğa çıkartan Scuba dalışı, İzmir – Alaçatı’da tüm donanımlarıyla birlikte eğitmenler eşliğinde yapılabiliyor. 

Gyrocopter: Eşsiz Alaçatı manzarasını tepeden izlemek, fotoğraf ve video çekimi için fırsat sunan Gyrocopter, minimal tasarımıyla heyecan verici bir uçuş deneyimi yaşatıyor. 30 dakika süren uçuş süresi, ek sürelerle uzatılarak daha keyifli ve heyecanlı bir maceraya dönüşüyor. İzmir, Alaçatı gryocopter deneyimi için ideal rotalardan biri kabul ediliyor. 

Aktiviteler
Abone Ol
Bültenimize abone olarak yeni içeriklerden haberdar olabilirsiniz